راهنمای قدم به قدم اتصال حسابداری آنلاین لاندا به سامانه مودیان ادامه مطلب ...
راهنمای ثبت فاکتور اصلاحی و ابطالی در سامانه مودیان با نرم‌افزار لاندا ادامه مطلب ...
ثبت سند حقوق و دستمزد در نرم‌افزار حسابداری

ثبت سند حقوق و دستمزد در نرم‌افزار حسابداری

ثبت سند حقوق و دستمزد در نرم‌افزار حسابداری

سمیه ظاهری
07/03/1402

سلام سایر کسورات در سند شناسایی حقوق و دستمزد به چه عنوانی می آید

مهسا
25/09/1401

سلام ببخشید اگه مساعده گرفته باشه یه پرسنل اونوقت چجوری واسه ش ثبت می زنیم زمان دریافت و زمان ثبت حقوق و دستمزد.؟ واگه طی ماه چندبار خرد خرد مبلغ کمی دریافت کرده باشه چی؟

کامیار افشار
19/05/1401

سلام ثبت مرخصی منفی چگونه میشه؟

مهران کریمی
17/07/1400

سلام وقت بخیر آیا الزامی برای ثبت جداگانه هزینه حقوق پایه و سایر مزایا هست؟ یا اگر تمامی مزایا و حقوق در یک حساب خلاصه بشه و بنام هزینه حقوق و دستمزد ثبت بشه مشکلی داره؟

17/07/1400

حداقل اقلام حقوقی شامل مسکن، بن کارگری-خواروبار، و ... هر سال به صورت جداگانه اعلام میشود و شما هم باید جداگانه محاسبه کنید. همچنین ممکن است برای برخی اقلام حقوق و دستمزد حق بیمه تعلق نگیرد مانند حق ماموریت. همچنین اضافه کار جزو حقوق پایه نیست و در محاسبه عیدی و پاداش لحاظ نمیشود در صورتیکه همه را با هم جمع کرده و اعلام کنیم دچار اشکال محاسباتی می گردد.

ایدا
18/05/1400

میشه بگید محاسبات طرف بس چجوری محاسبه شده؟

18/05/1400

در سمت بستانکار، به ازای هر پرسنل (بخوانید تفصیلی) یک ردیف سند (آرتیکل) وجود دارد که مبلغی خالص دریافتی وی (مبلغی که قرار است دریافت کند) را نشان می‌دهد. به عنوان مثال اگر حقوق ناخالص شخصی 100 باشد، 7% بابت بیمه تامین اجتماعی و اگر مشمول مالیات هم باشد مبلغ مالیات کسر شده و به عنوان خالص حقوق وی در نظر گرفته میشود. این عدد در سمت بستانکار ردیف همان شخص نوشته می‌شود. مالیات حقوق همه پرسنل با هم جمع شده و در ردیف بستانکار به عنوان مالیات پرداختنی حقوق ثبت شده است. 30% حق بیمه تامین اجتماعی هم در ردیف دیگری ثبت شده است.