در این آموزش قصد داریم تا با استفاده از ترفندی ساده، باعث اختلال در جمع اعداد شویم که همین ترفند ساده می‌تواند شروع یک اختلاس باشد. فرمول‌نویسی در اکسل یکی از قابلیت‌های بسیار پرکاربرد آن است که مختص رشته یا قشر خاصی نمی‌شود و در تمامی زمینه‌ها کاربرد دارد.

مایکروسافت اکسل (Microsoft Excel) چیست؟

یکی از نرم‌افزارهایی که برای تهیه گزارشات مالی و انجام محاسبات پیچیده ریاضی و آماری و رسم نمودارها مورد استفاده حسابداران قرار میگیرد، نرم‌افزار Excel میباشد. شاید به ندرت بتوانید حسابداری را پیدا کنید که از این نرم‌افزار استفاده نکرده باشد.

نرم‌افزار Excel، توانمندی‌های بسیار زیادی دارد. این نرم‌افزار به نحوی طراحی شده است که میتوان آن را برای کارهای بسیار ساده (مثلا تهیه یک لیست) و همچنین تجزیه و تحلیلهای بسیار پیچیده مورد استفاده قرار داد. به همین دلیل است که این نرم‌افزار هم توسط یک کارمند ساده حسابداری یا غیر حسابداری و هم توسط تحلیل‌گران مالی بسیار توانمند برای تجزیه و تحلیل‌های پیچیده مورد استفاده قرار میگیرد.

صفحه گسترده چیست؟

به صفحات جدول‌بندی شده که قابلیت انجام محاسبات ریاضی را دارند، صفحه گسترده میگویند. نرم‌افزارهای صفحه گسترده برای ساده کردن ورود اطلاعات و انجام دادن محاسبات ریاضی و تجزیه و تحلیل اطلاعات طراحی شده است. معمولا صفحه گسترده‌ها شامل صفحاتی هستند که از چندین سطر و ستون تشکیل شده است.

صفحه گسترده، جانشین خوبی برای لوازم‌التحریرهایی مثل مداد، کاغذ، پاک کن و ماشین حساب میباشند. با استفاده از برنامه‌های صفحه گسترده میتوانید به سادگی تمام عملیات محاسباتی و تجزیه و تحلیل‌های مورد نیازتان را انجام دهید. نرم‌افزار Excel که از مجموعه نرم‌افزارهای Office است، نمونه‌ای از این برنامه‌ها می‌باشد.

توابع و فرمول‌ها در اکسل

اکسل تعداد زیادی توابع داخلی ارائه می‌کند که می‌توانند برای انجام محاسبات خاص یا بازگرداندن اطلاعات مربوط به داده‌های صفحه‌گسترده‌ی شما، استفاده شوند. این توابع در دسته‌هایی مانند متنی، منطقی، ریاضی و... بخش‌بندی شده‌اند تا به شما کمک کنند تابع مورد نیاز خود را از منوی اکسل پیدا کنید.

فرمول اختلاس در اکسل

در این آموزش قصد داریم تا با استفاده از ترفندی ساده، باعث اختلال در جمع اعداد شویم که همین ترفند ساده می‌تواند شروع یک اختلاس باشد.