کلیه شعب بانک‌های دولتی و خصوصی در استان‌های تهران و البرز تعطیل است.

تعطیلی کلیه شعب بانکهای دولتی و خصوصی در استان‌های تهران و البرز

به گزارش بانک مرکزی، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه شعب بانکهای دولتی و خصوصی در استان‌های تهران و البرز از روز سه شنبه مورخ 29 تیر 1400 تا پایان روز یکشنبه مورخ 3 مرداد 1400 تعطیل است.

بر این اساس با عنایت به فعالیت سایر شعب بانک‌ها در استان‌های دیگر و در راستای تسهیل مبادلات مالی مشتریان، سامانه‌های پرداخت بین بانکی نظیر ساتنا و پایا به جز روز جمعه مورخ 1 مرداد 1400، فعال بوده و مشتریان می‌توانند با استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک اقدام به انجام تراکنش‌های غیر حضوری کنند.

بانکداری آنلاین (بانکداری الکترونیک) چیست؟

به طور کلی میتوان گفت بانکداری آنلاین یا الکترونیکی عبارت است از فراهم آوردن امکاناتی برای کارکنان در جهت افزایش سرعت و کارایی آنها در ارائه خدمات بانکی در محل شعبه و همچنین فرآیندهای بین شعبه‌ای و بین بانکی در سراسر دنیا و ارائه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به مشتریان که با استفاده از آنها بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک، در هر ساعت از شبانه روز 24 (ساعته) ازطریق کانال‌های ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانکی دلخواه خود را انجام دهند. در مقاله زیر‌، می‌توانید با سامانه‌های پرداخت بین بانکی مانند ساتنا و پایا آشنا شوید:

بانکداری آنلاین چیست؟

منبع خبر: تازه‌های حسابداری