لاندا
2021/06/12
0 (نظر)
بازرسی از مودیان بدون اخذ مجوز ممنوع است

هیات عمومی دیوان عدالت اداری بازرسی ماموران مالیاتی از اقامتگاه قانونی و محل فعالیت همچنین محل نگهداری دفاتر اسناد، مدارک و تجهیزات مؤدیان را منوط به اخذ مجوز قانونی دانست.

لاندا
2021/06/10
0 (نظر)
ثبت‌نام در سامانه الکترونیکی نظام مالیاتی کشور

در چند سال اخیر با توجه به توسعه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور و به منظور تکریم ارباب رجوع و تسریع امور مودیان مالیاتی، ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی به صورت الکترونیکی در راس امور سازمان قرار گرفته است.

لاندا
2021/06/09
0 (نظر)
ابلاغ موارد اصلاحی و الحاقی قانون صدور چک

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای موارد اصلاحی و الحاقی قانون صدور چک را برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد. در این خبر، مهم‌ترین تغییرات اصلاحیه قانون چک را بیان می‌کنیم.

لاندا
2021/06/08
0 (نظر)
بانکداری آنلاین چیست؟

به طور کلی میتوان گفت بانکداری آنلاین یا الکترونیکی عبارت است از فراهم آوردن امکاناتی برای کارکنان در جهت افزایش سرعت و کارایی آنها در ارائه خدمات بانکی در محل شعبه و همچنین فرآیندهای بین شعبه‌ای و بین بانکی در سراسر دنیا و ارائه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به مشتریان که با استفاده از آنها بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک، در هر ساعت از شبانه روز 24 (ساعته) ازطریق کانال‌های ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانکی دلخواه خود را انجام دهند.

لاندا
2021/06/07
0 (نظر)
۳ نکته مهم درخصوص نحوه اخذ چک تضمین تسهیلات توسط بانکها

درخصوص نحوه اخذ چک تضمین تسهیلات توسط بانکها بر اساس اصلاحات اخیر قانون چک، نیاز است ۳ نکته مهم را بدانید. همچنین با قوانین جدید و مفهوم اسناد تجاری، آشنا خواهید شد.

لاندا
2021/06/06
0 (نظر)
بیمه و انواع آن به همراه چگونگی ثبت آن در دفاتر حسابداری

در این مقاله، ابتدا به مفهوم بیمه خواهیم پرداخت و سپس با انواع آن، آشنا خواهیم شد. همچنین به نحوه ثبت بیمه در دفاتر حسابداری و نیز استاندارد حسابداری شماره 28، خواهیم پرداخت.

لاندا
2021/06/05
0 (نظر)
سامانه یکپارچه تامین اجتماعی از مردادماه غیرفعال می‌شود

روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی طی اطلاعیه‌ای از غیرفعال شدن سامانه samt.tamin.ir از مردادماه امسال خبر داد.

لاندا
2021/06/03
0 (نظر)
حسابداری خرید کالا در شرکت‌های بازرگانی

شرکتها از لحاظ نوع فعالیت به سه دسته خدماتی، بازرگانی و تولیدی تقسیم میشوند که میتوان گفت شرکتهای بازرگانی واسطه انتقال و عرضه کالا از تولیدکننده به مصرف کننده هستند. چون زمانی که کالا را از دیگران خریداری میکنند، نقش خریدار و زمانی که آن را به سایرین میفروشند، نقش فروشنده را دارند.

لاندا
2021/06/02
0 (نظر)
درخواست تمدید زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۹

در یک سال و نیم گذشته به دلیل محدودیت‌های ضد کرونایی و مصوبات ستاد ملی کرونا اکثر صنوف مغازه‌های خود را بسته‌اند؛ ولی هزینه‌ها، مالیات و بیمه‌ها همچنان پابرجاست.

لاندا
2021/06/01
0 (نظر)
صورت سود و زیان انباشته در حسابداری

حساب سود و زیان انباشته یا سود و زیان سنواتی یک حساب دائمی‌ یا در واقع ترازنامه‌ای است. این حساب به عنوان یکی از سرفصل‌های حقوق صاحبان سهام منعکس می‌شود. به همین دلیل به هیچ حسابی انتقال داده نمی‌شود. با توجه به آنچه گفته شد، مانده حساب سود و زیان انباشته نیز هر سال بر روی هم انباشته می‌شود و به هیچ حسابی انتقال داده نخواهد شد.