لاندا
2021/06/10
0 (نظر)
ثبت‌نام در سامانه الکترونیکی نظام مالیاتی کشور

در چند سال اخیر با توجه به توسعه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور و به منظور تکریم ارباب رجوع و تسریع امور مودیان مالیاتی، ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی به صورت الکترونیکی در راس امور سازمان قرار گرفته است.

لاندا
2021/06/08
0 (نظر)
بانکداری آنلاین چیست؟

به طور کلی میتوان گفت بانکداری آنلاین یا الکترونیکی عبارت است از فراهم آوردن امکاناتی برای کارکنان در جهت افزایش سرعت و کارایی آنها در ارائه خدمات بانکی در محل شعبه و همچنین فرآیندهای بین شعبه‌ای و بین بانکی در سراسر دنیا و ارائه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به مشتریان که با استفاده از آنها بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک، در هر ساعت از شبانه روز 24 (ساعته) ازطریق کانال‌های ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانکی دلخواه خود را انجام دهند.

لاندا
2021/06/06
0 (نظر)
بیمه و انواع آن به همراه چگونگی ثبت آن در دفاتر حسابداری

در این مقاله، ابتدا به مفهوم بیمه خواهیم پرداخت و سپس با انواع آن، آشنا خواهیم شد. همچنین به نحوه ثبت بیمه در دفاتر حسابداری و نیز استاندارد حسابداری شماره 28، خواهیم پرداخت.

لاندا
2021/06/03
0 (نظر)
حسابداری خرید کالا در شرکت‌های بازرگانی

شرکتها از لحاظ نوع فعالیت به سه دسته خدماتی، بازرگانی و تولیدی تقسیم میشوند که میتوان گفت شرکتهای بازرگانی واسطه انتقال و عرضه کالا از تولیدکننده به مصرف کننده هستند. چون زمانی که کالا را از دیگران خریداری میکنند، نقش خریدار و زمانی که آن را به سایرین میفروشند، نقش فروشنده را دارند.

لاندا
2021/06/01
0 (نظر)
صورت سود و زیان انباشته در حسابداری

حساب سود و زیان انباشته یا سود و زیان سنواتی یک حساب دائمی‌ یا در واقع ترازنامه‌ای است. این حساب به عنوان یکی از سرفصل‌های حقوق صاحبان سهام منعکس می‌شود. به همین دلیل به هیچ حسابی انتقال داده نمی‌شود. با توجه به آنچه گفته شد، مانده حساب سود و زیان انباشته نیز هر سال بر روی هم انباشته می‌شود و به هیچ حسابی انتقال داده نخواهد شد.

لاندا
2021/05/30
0 (نظر)
حساب معین چیست؟

حسابدار برای ارائه گزارش‌ها به افراد درون سازمانی عموما گزارش در سطح معین ارائه می‌نماید. چرا که افراد درون سازمان بیشتر نیاز به گزارشات جزئی‌تر دارند. وقتی حسابی بصورت ریز یا جزء ارئه می‌شود، در واقع معین حساب گزارش شده است.

لاندا
2021/05/27
0 (نظر)
اصطلاحات حسابداری بخش سوم (پایانی)

مجموعه اصطلاحات رایج و مهم حسابداری از حرف R تا Z را می‌توانید به صورت خلاصه شده و کاملا مفهومی، بخوانید. در این مقاله سعی شده تا تمامی اصطلاحات مهم و کاربردی، بیان شود.

لاندا
2021/05/25
0 (نظر)
مفاصا حساب بیمه چیست و شامل چه کسانی می‌شود؟

در این مقاله، به صورت خلاصه اما کامل با مفهوم مفاصا حساب آشنا خواهیم شد. همچنین مدارک لازم برای مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی را نام خواهیم برد.

لاندا
2021/05/23
0 (نظر)
اصطلاحات حسابداری بخش دوم

مجموعه اصطلاحات رایج و مهم حسابداری از حرف F تا P را می‌توانید به صورت خلاصه شده و کاملا مفهومی، بخوانید. در این مقاله سعی شده تا تمامی اصطلاحات مهم و کاربردی، بیان شود.

لاندا
2021/05/20
0 (نظر)
اصطلاحات حسابداری بخش اول

مجموعه اصطلاحات رایج و مهم حسابداری از حرف A تا E را می‌توانید به صورت خلاصه شده و کاملا مفهومی، بخوانید. در این مقاله سعی شده تا تمامی اصطلاحات مهم و کاربردی، بیان شود.