لاندا
2021/09/19
(نظر)
تنخواه‌گردان و وظایف آن به همراه ثبت آن در نرم‌افزار حسابداری آنلاین لاندا

در این مقاله، شما با مفهوم تنخواه‌گردان در حسابداری و تنخواه‌دار آشنا می‌شوید. همچنین انواع تنخواه گردان و و وظایف آن بطور کامل توضیح داده شده است. در آخر نحوه ثبت تنخواه گردان در نرم‌افزار حسابداری آنلاین لاندا شرح داده شده است.

لاندا
2021/09/14
(نظر)
حسابدار رسمی کیست و چگونه حسابدار رسمی شویم؟

یکی از بالاترین مدارکی که در سطح دنیا برای حسابداران وجود دارد، مدرک CPA می‌باشد و داشتن آن بیانگر واجد شرایط بودن یک حسابدار برای انجام امور حسابداری می‌باشد. اما آیا از مزیای حسابدار رسمی بودن اطلاعی دارید؟ در این مقاله با حسابداران رسمی و چگونگی حسابدار رسمی شدن، آشنا خواهیم شد.

لاندا
2021/09/09
(نظر)
7 ویژگی‌ حسابداران موفق به همراه سایتهای مهم برای حسابداران

تدبیر و مهارت یک حسابدار به قدری حائز اهمیت است که می‌تواند نقش بسیار بزرگی در ارتقا و سود آن کسب و کار داشته و در زمان کوتاهی باعث ارتقاء سطح درآمدی صاحبان سهام شود. به این ترتیب لازم است که مهارت‌های یک حسابدار موفق را بدانید و آن‌ها‌ را در خویش پرورش دهید.

لاندا
2021/09/05
(نظر)
برگشت از فروش و دلایل آن در حسابداری

برگشت از فروش و اعطای تخفیفات و... از جمله عواملی هستند که مؤسسات و شرکت‌های بازرگانی در جهت تسهیل و تسریع خدمات بهتر و همچنین حفظ و گسترش حوزه فروش خود در بازار رقابتی به مشتریان ارائه میکنند.

لاندا
2021/08/31
(نظر)
روش اولین صادره از اولین وارده (FIFO) و نحوه محاسبه آن در نرم‌افزار حسابداری آنلاین لاندا

در تعریفی ساده از فایفو، زمانی که محصولاتی مشابه طی سلسله مراتبی مشخص و با فواصل زمانی معینی وارد انبار می‌شوند، بدین صورت عمل می‌شود که محصول قدیمی‌تر زودتر ترخیص شده و عمر و سابقه کالاها در این مکان از عدد مشخصی فراتر نمی‌رود.

لاندا
2021/09/16
(نظر)
حسابرسی بیمه تامین اجتماعی و هدف آن چیست؟

شرکت‌ها و افراد حقوقی مکلف به پرداخت حق بیمه کارکنان خود هستند و موسسه حسابرسی تأمین اجتماعی نیز وظیفه دارد تا با بررسی دفاتر قانونی شرکت‌ها به صورت دوره‌ای یا در زمان دریافت مفاصا حساب، جابه جایی سهام، انتقال مالکیت و … از رعایت قانون توسط شرکت یا مؤسسات مطمئن شود.

لاندا
2021/09/12
(نظر)
بهای تمام شده و محاسبه آن در نرم‌افزار حسابداری آنلاین لاندا

حسابداری صنعتی در واقع وظیفه محاسبه بهای تمام شده محصولات را بر عهده دارد. از کاربردهای مهمی که حسابداری صنعتی دارد، می‌توان به ارزیابی در جهت ساخت کالاها به منظور کاهش هزینه‌ها و کنترل موجودی و تصمیم‌گیری دقیق در نحوه قیمت‌گذاری کالاها اشاره کرد.

لاندا
2021/09/07
(نظر)
گزارش حسابرسی (Audit Report) و انواع آن

در زمینه حسابداری و رسیدگی به سندهای مالی، گاه به اصطلاحاتی برخورد می‌کنیم که دانستن معنی و مفهوم آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به انجام محاسابات مالی ما کند و آشنایی با آن‌ها بسیار مهم و ضروری است. گزارشی که حسابرس پس از بررسی بی‌طرفانه صورت‌های مالی یک کسب و کار آماده می‌کند، گزارش حسابرسی گویند.

لاندا
2021/09/02
(نظر)
حسابداری سرمایه‌گذاری در سهام

سرمایه‌گذاری در سهام، به معنای سرمایه‌گذاری در سهام سرمایه سایر شرکتهای سهامی است. شرکتها باید به جای پیروی کورکورانه از رهنمودها، از قضاوت خود استفاده کنند.

لاندا
2021/08/29
(نظر)
سرقفلی چیست و نحوه ثبت خرید و فروش سرقفلی در نرم‌افزار حسابداری آنلاین لاندا

سرقفلی یکی از اصطلاحات رایج بین مردم است که به ویژه کسبه از آن استفاده می کنند. همچنین ثبت سند خرید و فروش سرقفلی در نرم‌افزارهای حسابداری، از جمله مواردیست که ممکن است کسبه و صاحبان کسب و کار، به آن نیاز داشته باشند.