لاندا
2021/12/05
(نظر)
حساب‌آرایی چیست؟ به همراه انواع آن

رسوایی‌های مالی که برای شرکتهای سهامی بزرگ کشور ایالات متحده رخ داد، ناشی از حساب‌آرایی است. این رسواییها تاثیر بسیار ژرفی بر نهادهای مالی آن کشور و در پی آن بر بازارهای مالی سایر کشورهای صنعتی گذاشت.

لاندا
2021/11/24
(نظر)
ارسال صورت مزد یا حقوق در سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی

کارفرمایان محترم کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی می بایست برای ارسال صورت مزد یا حقوق بیمه شدگان و پرداخت حق بیمه به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir مراجعه کنند.

لاندا
2021/11/22
(نظر)
تمدید مهلت ارائه گزارش‌های حسابرسی

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوری به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی و جامعه حسابداران رسمی ایران نماینده و سخنگوی حسابرسان کشور در نامه‌های مکتوب اخیرا خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تمدید مهلت ارائه گزارش‌های حسابرسی شده‌اند.

لاندا
2021/11/20
(نظر)
فهرست ابربدهکاران بانکی را هر سه ماه اعلام کنید

وزیر اقتصاد از رئیس کل بانک مرکزی خواسته موسسات اعتباری مکلف شوند هرسه ماه فهرست ابربدهکاران و همچنین آخرین اقدامات برای وصول مطالبات را در پایگاه اطلاع رسانی خود به اطلاع عموم برسانند.

لاندا
2021/11/16
(نظر)
نحوه محاسبه سر رسید اسناد تجاری به همراه نکات تکمیلی

تمام اسناد تجاری دریافتنی و پرداختنی، باید در دفتر مربوطه (دفتر سررسید اسناد تجاری) ثبت گردند. امروزه با بکارگیری تکنولوژی‌های جدید می‌توان اطلاعات اسناد تجاری را در نرم‌افزارهای مربوطه ثبت نمود.

لاندا
2021/11/26
(نظر)
خصوصیات استخدام یک کارآموز حسابداری

در این مقاله قصد داریم ابتدا رشته حسابداری را تعریف کرده و سپس درباره خصوصیات مورد نیاز یک کارآموز حسابداری را معرفی کنیم. همچنین تفاوت کارآموزی و کارورزی نیز عنوان خواهد شد.

لاندا
2021/11/23
(نظر)
نقطه سر به سر در حسابداری و تجزیه و تحلیل آن

نقطه سر به سر (Break-Even Point) به معنای نقطه ای است که در آن مجموع هزینه ها با مجموع درآمدها برابر می‌شود. با محاسبه نقطه سر به سر می‌توانید اهداف فروش خود را با توجه به ظرفیت بازار تعیین کنید.

لاندا
2021/11/21
(نظر)
هزینه‌یابی بر مبنای فعالیت (ABC) چیست؟

طرح نسبتا جدیدی است که برای تخصیص غیرمستقیم هزینه‌های سربار در کسب و کار و هزینه‌های سربار، از عملکردهای گوناگونی پشتیبانی میکند. ABC. یک ابزار مدیریتی قوی است که در پاسخ به تـاثیر نـاچیز حسـابداری بهـای تمـام شـده و مدیریت صنعتی سنتی به وجود آمده است.

لاندا
2021/11/17
(نظر)
امکان پاس کردن چک با استفاده از موجودی در بانک‌های مختلف فراهم می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی از امکان ثبت، صدور و تاییدیه چک از طریق خودپرداز بانک‌ها و پاس کردن چک با استفاده موجودی فرد در بانک‌های مختلف خبر داد.

لاندا
2021/11/15
(نظر)
تذکر شماره ۱ بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۸/۴۴ سازمان امورمالیاتی ابطال شد

رأی شماره ۱۴۱۶ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع ابطال تذکر شماره ۱ بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۸/۴۴ مورخ ۱۳۹۸/۵/۱۴ سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شد.