لاندا
2021/10/14
(نظر)
محدودیتها و سودمندی‌های ترازنامه

ترازنامه گزارشی است که اطلاعات مربوط به منابع اقتصادی، تعهدات اقتصادی و حق مالی صاحب سرمایه را از طریق گزارش داراییها، بدهیها و سرمایه واحد تجاری در یک تاریخ معین نشان میدهد. در این مقاله، با محدودیت‌ها در ارائه ترازنامه، آشنا می‌شویم.

لاندا
2021/10/07
(نظر)
بدهی جاری و انواع آن در حسابداری

بدهی جاری به بدهی‌ای که موعد پرداختش یک سال یا کمتر باشد و از محل دارایی‌های جاری قابل پرداخت باشد، گفته می‌شود. از متداول‌ترین بدهی‌های جاری، اسناد پرداختنی و حساب‌های پرداختنی را می‌توان نام برد.

لاندا
2021/09/28
(نظر)
کنترل مستندات تعدیلات موجودی کالا

یکی از روشهای شمارش، تمام‌شماری است که از نظر زمانی طولانی بوده و هزینه زیادی را بر شرکت تحمیل می‌کند. به این جهت در بعضی موارد از نمونه‌گیری در شمارش استفاده می‌شود، معمولا اقلام بااهمیت را تمام‌شماری و اقلام کم‌اهمیت را نمونه‌گیری می‌کنند و فقط اقلام نمونه را مورد شمارش قرار می‌دهند.

لاندا
2021/09/23
(نظر)
حسابداری مالی و انتخاب یک نرم‌افزار حسابداری مالی مناسب

حسابداری مالی (Financial Accounting) یا حسابداری گزارشگری، مهم‌ترین زیرشاخه حسابداری است که به معنای ثبت، خلاصه‌سازی و گزارش اطلاعات مالی در قالب صورتهای مالی (مانند ترازنامه و صورت سود و زیان) برای استفاده‌کنندگان داخلی یا خارجی سازمان‌هاست.

لاندا
2021/09/19
(نظر)
تنخواه‌گردان و وظایف آن به همراه ثبت آن در نرم‌افزار حسابداری آنلاین لاندا

در این مقاله، شما با مفهوم تنخواه‌گردان در حسابداری و تنخواه‌دار آشنا می‌شوید. همچنین انواع تنخواه گردان و و وظایف آن بطور کامل توضیح داده شده است. در آخر نحوه ثبت تنخواه گردان در نرم‌افزار حسابداری آنلاین لاندا شرح داده شده است.

لاندا
2021/10/10
(نظر)
حسابداری بدهی بلند مدت و جایگاه آن در ترازنامه

ماهیت بدهی‌های بلندمدت (به ویژه وام‌های دریافتی بلندمدت و اوراق مشارکت پرداختنی بلندمدت)، به گونه‌ای است که پیش از ایجاد به تصویب هیئت مدیره و سهام‌داران نیاز دارد. معمولا بدهی‌های بلندمدت به همراه خود، تعهدات و محدودیت‌هایی به دنبال دارند.

لاندا
2021/10/05
(نظر)
بدهی‌ها و تعهدات در حسابداری

بدهیها تشکیل‌دهنده یکی از سه عنصر معادله اساسی حسابداری هستند. در حالی که سهم بدهیها در تأمین مالی داراییهای بسیاری از شرکتها، بیش از بخش حقوق صاحبان سرمایه است، بر اهمیت شناسایی، اندازه‌گیری و ثبت صحیح بدهی‌ها افزوده می‌شود.

لاندا
2021/09/26
(نظر)
استفاده از حسابداری آنلاین در نرم‌افزارهای حسابداری شرکتی

حسابداری شرکتی، شاخه‌ای بسیار مهم است که تمام امور شرکت‌ها را از جمله خرید و فروش، حقوق و دستمزد، صندوق و... را مدیریت می‌کند. حال اگر نرم‌افزار حسابداری آنلاین شرکتی داشته باشیم، می‌توانیم با هزینه کمتر و قابلیت‌های بیشتر، حسابداری شرکتی خود را انجام دهیم.

لاندا
2021/09/21
(نظر)
استانداردهای GAAP و IFRS به چه معناست؟

اگر می‌خواهید بدانید استانداردهای GAAP و IFRS به چه معناست و چه تفاوتی با یکدیگر دارند، توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب را همراه لاندا باشید.

لاندا
2021/09/16
(نظر)
حسابرسی بیمه تامین اجتماعی و هدف آن چیست؟

شرکت‌ها و افراد حقوقی مکلف به پرداخت حق بیمه کارکنان خود هستند و موسسه حسابرسی تأمین اجتماعی نیز وظیفه دارد تا با بررسی دفاتر قانونی شرکت‌ها به صورت دوره‌ای یا در زمان دریافت مفاصا حساب، جابه جایی سهام، انتقال مالکیت و … از رعایت قانون توسط شرکت یا مؤسسات مطمئن شود.